zarejestruj się PL EN PT


login: hasło:


 

Zarządzanie swoimi zdjęciami na Magnes Photo krok po kroku:Krok 1: Zdjęcia dodajemy na serwer Magnes Photo klikając w zakładkę "Dodaj zdjęcia na serwer".

W przypadku kont płatnych:


W przypadku konta bezpłatnego Standard:

 

 

 

Kroki 2-4: Pojawi się na ekranie okienko, w którym mamy możliwość tworzenia i wyboru katalogów. Aby dodać do wybranego katalogu zdjęcie / zdjęcia naciskamy na przycisk "Przeglądaj..." i wybieramy fotografie z własnego dysku komputera.

Ważne: Warto umieszczać zdjęcia w folderach. Ułatwia to pracę w ich późniejszym zarządzaniu, przeglądaniu, edytowaniu. Przy większej ilości zdjęć, odpowiednie skatalogowanie bazy własnych zdjęć  pomoże nam odnaleźć konkretną fotografię. Ładowarka Magnes Photo umożliwia dodawanie całej grupy zdjęć za jednym razem. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią ich ilość na swoim dysku.

Pamiętajmy! Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 1 MB.

 


 

 

 

Krok 5: Po tym, jak wybierzemy zdjęcie / zdjęcia na własnym dysku komputera, naciskamy na przycisk "Wyślij na serwer".

Krok 6: Zwróćmy uwagę na zmieniające się opisy w tabeli, w polu "Status". Zdjęcie, które zostanie załadowane na serwer Magnes Photo opisane zostanie komentarzem: "Completed", a zdjęcia, które są jeszcze w trakcie dodawania "Processing".

  

Krok 7: Gdy nasze zdjęcia wczytają się, możemy zacząć zarządzać nimi i stworzyć z nich własne portfolio, reprezentujące nas na Magnes Photo. W tym celu przechodzimy ponownie do naszego Profilu i następnie wchodzimy do "Galerii Zdjęć".

 

W przypadku kont płatnych:

 

W przypadku konta bezpłatnego Standard, jesteśmy już w polu galerii.

 

 

 

Kroki 8-9: Wyświetla nam się teraz nasza przestrzeń galeryjna. Naciskamy przycisk "Stwórz galerię...".

Pojawi się wówczas czarne okienko. Klikamy "Edytuj". Teraz znajdujemy się w miejscu, gdzie możemy zarządzać naszymi zdjęciami.

 

W przypadku kont płatnych:

 

W przypadku konta bezpłatnego Standard:

 

 

Krok 10: W górnym pasku wybieramy folder, którego zdjęciami chcemy zarządzać. Pamiętajmy, że dotychczasowe pobieranie zdjęć wprowadziło je jedynie na serwer Magnes Photo i jednocześnie do Bazy Zdjęć Magnes Photo. Aby utowrzyły one nasze reprezentacyjne portfolio musimy z nich utworzyć naszą profilową galerię. A zatem:

 

 

a) Wybieramy folder, w którym znajdują się zdjęcia wcześniej wczytane na serwer, a które teraz ukażą się nam w postaci miniatur w tabeli / i) Możemy zmieniać ich wyświetlającą się wielkość;

 

b) W tym miejscu możemy nadać tworzonej galerii odpowiedni Tytuł;

 

c) Pamiętajmy też o dokładnym opisie galerii;

 

d) Zaznaczając zdjęcie poprzez kliknięcie na znak "+" możemy dodawać fotografie do galerii. Po wybraniu zdjęć, naciskamy przycisk "Dodaj do galerii" [h].

Ważne: kolejność zdjęć w galerii zależy właśnie od kolejności ich zaznaczania. 

 

e) Naciskając przycisk "Edit", mamy możliwość zmiany, dopisywania konkretnych informacji o danym zdjęciu (EXIF, IPTC). Wszystkie wprowadzone tu dane są brane pod uwagę przez wyszukiwarkę w Bazie Zdjęć Magnes Photo.

Koniecznie zatem, zwróćmy uwagę na dobór słów kluczowych. Ich dokładność, poprawność i ilość znacząco wpływają na możliwość odnalezienia zdjęcia w wyszukiwarce. Słowa kluczowe możemy wpisywać w języku polskim (bez polskich znaków) oraz w języku angielskim. Warto do słów kluczowych dodawać wszelkie szczegóły z treści zdjęcia.

Jeśli np. nasza fotografia przedstawia portret chłopca, wpiszmy: "portret, dziecko, dziecka, chlopiec, chlopczyk, chlopca, chlopczyka, oczy, usmiech, twarz, grzywka, wlosy, kolnierzyk, bluzka, mlodzieniec, krzeslo, obraz, tapeta" etc. etc. etc. Co tylko nam przyjdzie do głowy, zwróćmy uwagę na detale fotografii i je także opiszmy.

Ważne: Jeśli wcześniej Twoje zdjęcie było opisane (EXIF, IPTC) np. w programie Photoshop, te dane są automatycznie zaimportwane już w momencie wczytywania zdjęcia na serwer. Wyświetlą się one w oknie Edytora Metadata [g]. Możemy w nim też dokonać nadpisania danych ("Nadpisz"), co spowoduje skasowanie wcześniejszych informacji i utworzenie ich w nowej postaci lub możemy po prostu dodać nową informację do tych, które już istnieją poprzez dopisanie jej i naciśnięcie "Dodaj".

 

 

f) Zaznaczając zdjęcie poprzez kliknięcie na znak "+" możemy je usunąć całkowicie z serwera i Bazy Zdjęć Magnes Photo, wybierając następnie przycisk "Usuń z serwera".

 

g) Zaznaczając na zdjęciach znak "+" możemy stworzyc grupę zdjęć i dokonać jednoczesnej modyfikacji danych nie jednego, ale większej ilości zdjęć. W oknie Edytora Metadata wpisujemy odpowiednie informacje i będą one przypisane do wszystkich wybranych w ten sposób przez nas fotografii.

 

j) Dolny pasek z miniaturami przedstawia obecną zawartość galerii. Jeśli chcemy usunąć z niej jakieś zdjęcie, naciskamy je w tym pasku i klikamy "Zapisz Zmiany". Wówczas zdjęcie zostanie usunięte z tej galerii.

 

k) Bardzo Ważne: ZAPISUJMY wszelkie zmiany i czynności dokonane w czasie edycji galerii.

 


 

 


 

O portalu Magnes Photo:


Czym jest Magnes Photo?

Portal Magnes Photo jest platformą prac dla fotografów, miejscem prezentacji ich sylwetek oraz źródłem narzędzi do tworzenia przez nich multimediów.


Czym charakteryzuje się portal?

Magnes Photo nie jest kolejnym portalem społecznościowym, gdzie spotykają się przypadkowi ludzie, nie jest też kolejną stroną ogólnie poświęconą fotografii. Celem Magnes Photo jest udostępnienie fotografom ciekawych narzędzi, które ułatwią im pracę oraz pozwolą im dotrzeć do większej liczby osób zainteresowanych współpracą.    

Umieszczone w portalu zdjęcia stworzą wielką bazę fotograficzną, która jako jedno miejsce będzie służyć wszystkim w ich internetowych poszukiwaniach zdjęć,  fotografów i agencji. Jakoże równolegle, powstanie także baza najlepszych fotografów w Polsce oraz baza agencji fotograficznych. Ma to uprościć proces odnalezienia odpowiedniego zdjęcia czy chociażby zleceniobiorcy. Nie trzeba będzie w tym celu godzinami przeszukiwać internetu - Magnes Photo pomoże nam w prosty sposób namierzyć to, czego właśnie szukamy.

Portal może służyć zatem jako źródło sprzedaży zdjęć, czy sprzętu fotograficznego. Przykład: Po wybraniu odpowiedniej fotografii, osoba zainteresowana zakupem kontaktuje się bezpośrednio z użytkownikiem Magnes Photo / właścicielem konta na Magnes Photo. Kontaktuje się z nim w sposób, który zostanie zaproponowany na koncie, które prezentuję daną fotografię. Magnes Photo nie pobiera opłat za te transakcje. One odbywają się wyłącznie w sposób bezpośredni. Prawa autorskie są tu nienaruszalne.

Na portalu Magnes Photo udostępniona jest także e-usługa w postaci mechanizmu do realizacji fotocastów, videocastów łaczących video, zdjęcia i dźwięk.

Unikalną funkcjonalnością utworzonego konta, jest m.in. ‘kalendarz fotografa’ - narzędzie, które nie tylko ma za zadanie informować o najważniejszych wydarzeniach i datach z polskiego i światowego fotograficznego podwórka, ale również ma służyć do powiadamiania o agendzie wybranych indywidualnie osób, co może działać w dwie strony - inni dowiedzą się o naszych planach, terminach, wystawach, czy wyjazdach.
   
Fotograf na swojej podstronie może wprowadzić także m.in: swoją specjalizację (będzie brana pod uwagę w wyszukiwarce), miejsce zamieszkania, galerie / portfolio - sety zdjęć / fotokastów / filmów, lokalizację (indywidualna MAPA fotografa), blog.

Magnes Photo ma za zadanie także inspirować. Dział INSPIRACJE poświęceony jest zatem najciekawszym zagadnieniom z dziedziny fotografii, przedstawiamy w nim ludzi z pasją, dzielimy się tu z użytkownikami bardzo praktycznym zbiorem linków. Pozwoli on nam łatwo odnaleźć najważniejsze strony www o fotografii, blogi, autorskie portfolia, strony agencji, galerii, magazynów, a także kalendarium festiwali i konkursów fotograficznych.


Dla kogo jest przeznaczony?
   
Magnes Photo nie jest kolejnym portalem społecznościowym, gdzie spotykają się przypadkowi ludzie. Magnes to miejsce dla osób świadomych swojego wyboru, dla “członków świata fotografii”: pasjonatów, osób podchodzących do fotografii profesjonalnie. Zarejsterować się w portalu mogą zarówno fotografowie, jak i agencje fotograficzne – wszyscy, którzy chcą prezentować swój artystyczny dorobek szerszej publiczności w interesującej formie. Portal Magnes Photo będzie idealnym narzędziem pracy dla fotografów, którzy chcą wyeksponować swoje prace, którzy inetersują się multimediami, którzy w wygodny sposób chcą dotrzeć do “szerszej publiki”. Usługa on-line z machiną do tworzenia foto- i videokastów jest unikatowym instrumentem do bardzo efektownego i efektywnego wykorzystywania fotografii, dźwięku i video.


W jaki sposób Magnes Photo może pomóc fotografom?

Fotografowie, którzy utworzą swoje konto na portalu, będą mogli utworzyć tu swoją własną bazę: dodać zdjęcia, multimedia, prowadzić kalendarz zleceń i wydarzeń, w których wezmą udział. Portfolio fotografa może pełnić rolę strony internetowej z wyznaczonym przez niego adresem www. Dzięki wprowadzonym udogodnieniom użytkownicy będą mogli tworzyć foto- i videocasty, łaczące video, zdjęcia i dźwięk.


W jaki sposób Magnes Photo może pomóc agencjom fotograficznym?

Im więcej dobrze opisanych słowami kluczowymi zdjęć trafi do bazy Magnes Photo, tym więcej szans użytkownicy mięć będą na wyszukanie ich zdjęcia. Magnes Photo stworzy jedną, wielką bazę źródłową dla osób poszukujących zdjęć. Agencje reklamowe, eventowe, drukarnie, wydawnictwa itp. mogą wyszukiwać zdjęcia do swoich projektów, a agencje fotograficzne mogą wrzucać zdjęcia swoich fotografów. Agencja fotograficzna może zalogować się pod swoją nazwą, podać swoje namiery, dane kontaktowe, ceny etc. To tylko zwiększy jej zasięg działania. Po wybraniu odpowiedniej fotografii osoba zainteresowana zakupem kontaktuje się bezpośrednio z agencją fotograficzną, w sposób, który zostanie zaproponowany na koncie w Magnes Photo.W jaki sposób można dodawać zdjęcia / zarejestrować się?

Wystarczy wejść na www.magnesphoto.com i wypełnić formularz w zakładce “Zarejestruj sie”. Po podaniu podstawowych danych kontaktowych oraz specjalizacji zostanie utworzony profil użytkownika.Czy portal jest bezpłatny?

Konta użytkowników są w wersji bezpłatnej i płatnej.  Można je zakładać poprzez rejestrację i wybór jednej z opcji:

Portfolia można zakładać poprzez rejestrację i wybór jednej z opcji:
1) Konto Standard - darmowe, podstawowe - baza zdjęć do 15 sztuk (KAŻDE ZDJĘCIE MOŻE MIEĆ ROZMIAR DO 1 MB), szablon podstawowy portfolia. Brak dostępu do usługi foto/videokastow.
2) Konto Premium - baza zdjęć do 500 sztuk (KAŻDE ZDJĘCIE MOŻE MIEĆ ROZMIAR DO 1 MB), 4 foto/videokasty rocznie do celów niekomercyjnych oraz
bez brandingu Magnes Photo; opłata roczna (100 zł. netto + VAT). Już teraz 50% rabatu. Promocja do 09.01.2011.
3) Konto Premium PRO - galeria nieograniczona (KAŻDE ZDJĘCIE MOŻE MIEĆ ROZMIAR DO 1 MB), 8 foto/viedokastów rocznie do celów niekomercyjnych lub komercyjnych; oraz bez brandingu Magnes Photo opłata roczna (200 zł. netto + VAT). Już teraz 50% rabatu. Promocja do 09.01.2011.
4) Konto Biznes Fotokast - idealne rozwiązanie dla klientów, którzy będą realizować foto/videokasty w celach komercyjnych. Tu ilość foto/viedokastów jest bez ograniczeń, bez brandingu Magnes Photo; opłata roczna (400 zł. netto + VAT). Już teraz 50% rabatu. Promocja do 09.01.2011. Usługobiorcy Konta Biznes otrzymują usługę z galerią o nieograniczonej ilości zdjęć (KAŻDE ZDJĘCIE MOŻE MIEĆ ROZMIAR DO 1 MB).Czym jest baza zdjęć?

Zdjęcia dodawane przez fotografów tworzą bazę zdjęć, po której można poruszać się za pomocą bardzo wygodnej wyszukiwarki. Kryteria szukania będą wyznaczone przez opisy i słowa kluczowe, które dodawane są przez autorów do własnych zdjęć. W wyszukiwarce można również wybrać zdjęcia według specjalizacji np. makrofotografia, akt, reportaż, śluby, przyroda etc.Czy można tworzyć foto/videokasty?


Magnes Photo to pierwszy portal w Polsce, który umożliwia tworzenie foto i videocastów przy pomocy narzędzia dostępnego on-line. Użytkownik może wprowadzać dźwięk, materiały video, zdjęcia, teksty. Do dyspozycji ma także kilkadziesiąt rodzai przejść między zdjęciami i plikami video. A wszystko to podane jest w postaci wygodnej w obsłudze machiny do realizacji indwidualnych projektów multimedialnych, które możemy wykorzystywać do celów własnych lub komercyjnych.Jaką rolę pełni Forum na Magnes Photo?

Forum połączone jest z tablicą FACE BOOKa. Treść forum to medium, które ma służyć do dyskusji, ale także źródło bardzo ważnych newsów i ogloszeń: technicznych, agendowych. Na Forum można dokonać sprzedaży sprzętu fotograficznego.W jaki sposób portal ma inspirować fotografów?

Na portalu Magnes Photo znajdą się także unikatowe teksty prezentujące sylwetki najważniejszych person historii fotografii, autorstwa wybitnej dziennikarki - Marty Eloy Cichockiej, wzbogacone o piękne archiwalne zdjęcia. Niezabraknie także multimedialnych wywiadów z zagranicznymi i polskimi fotografami. Magnes Photo to jedyne takie miejsce w internecie, gdzie będzie można wysłuchać i obejrzeć wywiad (wersja PL / EN) z osobistościami świata fotograficznego: fotografami, fotoedytorami, właścicielami agencji etc. Każdy wywiad nie jest zwykłą prezentacją czyjegoś dorobku, a przede wszystkim poruszeniem zagadnień fotograficznych, rozmową o sytuacji na rynku, zmianach, przeszłości, teraźniejszości i przyszłości fotografii.

W zakładce Z SIECI użytkownicy odnajdą bardzo praktyczną bazę linków, najważniejszych informacji - zgromadzonych w jednym miejscu! Już nie trzeba wyszukiwać osobno w internecie dat konkursów, miejsc festiwali, namiarów na strony i blogów fotografów, czy też tytułów najciekwszych polskich i zagranicznych magazynów foto, adresów galerii - od teraz znajdziemy to wszystko w unikatowej bazie linków Magnes Photo.Jak będzie rozwiązana kwestia praw autorskich?


Właścicielem zdjęć są tylko i wyłącznie użytkownicy kont / autorzy zdjęć. Prawa autorskie są tu nienaruszalne. Magnes Photo może wykorzystywać ich zdjęcia tylko i wyłącznie do celów prezentujących portal. Sprzedaży prac może dokonać wyłącznie ich właściciel / autor / agencja. Zdjęcia będą prezentowane na stronie portalu w małej rozdzielczości, nie ma możliwości ich ściągnięcia w rozdzielczości HR (high resolution) - taka sytuacja może mieć miejsce dopiero po skontaktowaniu się z właścicielem / autorem / agencją.


Zapraszamy również do zapoznania się z Regulaminem portalu Magnes Photo.VIP PORTFOLIO Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 47/10,
02-672 Warszawa